Zajímá Vás, jak zlepšit kvalitu Vaší pokožky?

Zajímá Vás, jak zlepšit kvalitu Vaší pokožky? ... aneb několik jednoduchých rad, jak vypadat ještě lépe v novém roce

Pokožka je největším orgánem Vašeho těla a odráží jeho celkové zdraví. Důležitými body v boji pro krásnější, mladistvější pokožku jsou vedle používání kvalitních kosmetických přípravků i další faktory, jako životní styl a dědičnost. Životní styl je vedle denní péče o pokožku oblastí, kde i malé krůčky mohou velmi pomoci.

Zamysleli jste se například už někdy nad tím, že nedostatečné pití vody (tekutin) může zpomalit odvod odpadních látek z těla, což má negativní dopad na Vaši pokožku? Máme pro vás připraveno pár základních kontrolních bodů – odškrtněte si ty, s kterými jste spokojeni a jestli máte chuť, popřemýšlejte, co by se dalo podniknout jednoduchého s těmi, které s dobrým svědomím odškrtnout zatím nejdou.

1. Dostatečný příjem tekutin. Čistá voda obsahuje 0 kalorií a teče nám z kohoutků téměř zdarma. Pijete dost tekutin? Z hlediska pleti a celkového zdraví těla doporučujeme pít čistou vodu. Množství je individuální záležitostí, zjistěte vaši přibližnou denní dávku a snažte se ji dodržovat.

2. Čerstvá zelenina a ovoce. Jsou důležitými zdroji vitamínů, minerálů, vlákniny a dalších důležitých látek, které tělo a pokožka potřebuje k optimální obnově. Strava bohatá na vlákninu zoptimalizuje pohyb střev a postará se o dokonalejší a rychlejší vyprazdňování. Bohatý příjem těchto potravin se pozitivně promítne i na Vaší pokožce!

3. Dostatečný spánek. Není nám dán všem, můžeme se o to vždy ale snažit. Najděte si tu svojí pravidelnou hodinu, kdy odložíte veškerou práci a začnete se věnovat sami sobě. Koupel či sprcha, poté hrníček bylinného čaje a 20 minut s příjemnou knížkou v posteli před usnutím Vám přinese pohodu a zklidnění, tak abyste lehčeji usnuli.

4. Pohyb na vzduchu. Zkuste to, norské lidové řečení nám radí, že neexistuje špatné počasí, jenom špatné oblečení. Nemusíme ale vést věci do krajnosti, využijte pěkného počasí, nebo alespoň toho, že neprší a projděte se. Máte-li v blízkosti les, nebo park, pokuste se strávit alespoň několik minut denně procházkou – příroda má na nás uklidňující účinek a okysličený vzduch přinese i na Vaši tvář zdravější barvu. Pěkně si protáhnete tělo a okysličená krev a pohyb prospějí i Vaší pokožce!

5. Přiměřené slunění. Sluneční paprsky naše pokožka využívá k vytváření vitamínu D, který je pro tělo velmi důležitý pro vytvoření dobré nálady a např. i v boji proti osteoporóze. Zároveň se pobytem na sluníčku v pokožce tvoří volné radikály, které jsou jedním z hlavních důvodů jejího stárnutí. Přílišné slunění, kdy dochází k zarudnutí pokožky nedoporučujeme proto nikomu. Najděte si tu Vaši správnou míru, kdy dostanete zdravou barvu, Vaše pokožka by ale nikdy neměla vystavením sluníčku zarudnout, vyhnete se tak jejímu předčasnému stárnutí!

6. Používejte kvalitní kosmetiku. Buďte při výběru uvědomělí. Krém by měl obsahovat co nejvíce přírodních ingrediencí.

7. Poslední bod je pro kuřáky. Nemusíme si nic říkat, přestat kouřit je těžké a kouřením dáváme pokožce na kabát. Pokud přestat nechcete, alespoň dobře při kouření větrejte, tak aby ste nevdechovali sekundární kouř, který už přes filtr nejde. Můžete také zkusit kouřit méně – jakékoliv omezení vdechování kouře Vám i Vaší pokožce pomůže. Pokud se přestat kouřit rozhodnete, nebo kouření omezíte, založte si kasičku, kam ušetřené peníze za cigarety pilně střádejte. Po roce můžete mít dost na špičkovou dovolenou o které jste třeba ještě nikdy ani nesnili.☺

  Kontaktuje nás:
aime@aime.cz

  Zavolejte nám:
389-005-118

  Adresa: U Smaltovny 625,
370 01 České Budějovice

Přihlaste se k odběru informací a už Vám neunikne žádná novinka ani akce

© Aime Cosmetics, s.r.o.
Vyrobil FT SunFT Sun

Nepřehlédněte